-
Beschermende kleding
-
Bezoekers
- Mag ik als MRSA-drager andere zorginstellingen bezoeken?
- Welke beschermingsmaatregelen moeten bezoekers van een MRSA-patiënt nemen?
- Kan ik als varkenshouder mensen bezoeken in het ziekenhuis?
- Is het gevaarlijk als mijn bezoek na mij als MRSA-drager thuis bezocht te hebben, naar iemand in het ziekenhuis toe gaat?
- Waarom mogen bezoekers in het ziekenhuis na het bezoek aan mij als ik MRSA heb, niet naar een andere patiënt gaan?
-
Na ontslag
- Welke maatregelen moeten in het verpleeghuis genomen worden, als een MRSA-patiënt na ontslag uit het ziekenhuis naar het verpleeghuis gaat?
- Mag ik naar huis (of mijn zorginstelling) als ik nog MRSA-positief ben en uit het ziekenhuis ontslagen word?
- Waarom hoeven er thuis geen strenge maatregelen getroffen te worden tegen MRSA en in het ziekenhuis wel?
- Waarom ik als MRSA-patiënt in het ziekenhuis geïsoleerd verpleegd moet worden, maar na ontslag naar mijn (verzorgings)huis niet meer?
-
Opname
- Welke maatregelen genomen moeten worden als een Nederlandse patiënt, nadat hij of zij langer dan 24 uur in een buitenlands ziekenhuis opgenomen is geweest, (weer) overgeplaatst moet worden naar een Nederlands ziekenhuis?
- Is het erg als ik bij opname of polikliniekbezoek in het ziekenhuis niet vertel dat ik MRSA heb of kan hebben?
- Hoe lang moet een MRSA-patiënt nu geïsoleerd verpleegd blijven?
- Moeten mijn familieleden/ huisgenoten bij ziekenhuisopname ook geïsoleerd verpleegd worden als ik MRSA heb?
- Word ik direct geholpen als ik spoedeisende hulp nodig heb en MRSA heb?
- Moet ik bij elke ziekenhuisopname geïsoleerd verpleegd worden, als ik eenmaal MRSA heb?
- Hebben vee-artsen een verhoogde kans om MRSA op te lopen?
- Waarom kan de isolatiekamer in het ziekenhuis niet gezelliger worden ingericht?
- Of ik, als ik geïsoleerd verpleegd word vanwege MRSA in het ziekenhuis, buiten mag gaan wandelen.
- Moeten er speciale maatregelen worden genomen als ik in het ziekenhuis opgenomen moet worden en ik werkzaam ben op een varkenshouderij of vleeskalverbedrijf?
- Waarom moeten Duitse patiënten bij opname in een Nederlands ziekenhuis zich laten kweken op MRSA?
- Waarom blijft men het search-and-destroy beleid hanteren in Nederland, terwijl er getwijfeld wordt aan de effectiviteit ervan?
- Welke maatregelen moeten genomen worden als een Duitse patiënt in een Nederlands ziekenhuis opgenomen moet worden, of naar een Nederlands ziekenhuis overgeplaatst moet worden?
- Hoe vaak moet de kweekuitslag van een MRSA-patiënt negatief zijn voordat hij niet meer geïsoleerd verpleegd hoeft te worden?
-
Overig
- Waarom heeft elk ziekenhuis een ander MRSA-protocol?
- Wat is de Virobuster?
- Heb ik meer kans op ontstekingen door MRSA als ik net geopereerd ben?
- Waarom weigert de dermatoloog mij te behandelen als ik MRSA en wonden heb?
- Wat moet er gebeuren als verstandelijk beperkten MRSA hebben?
- Waar kan ik terecht met mijn (persoonlijke) vragen over MRSA?
- Mag Duits ziekenhuispersoneel ook in Nederland werken?